szkolenia psów, przybij piatke szkolenia psów, przybij piatke

Nagradzanie

Tradycyjna, klasyczna tresura psów opiera się na uzyskiwaniu od psa zachowań metodami awersyjnymi, czyli siłowymi. Zazwyczaj przy pomocy różnych typów obroży, w tym kolczatek, dławików, obroży zaciskowych i elektrycznych, smyczy behawioralnych ; popychania i ciągnięcia; klapsach, korektach, szarpaniu i ustawianiu psa "na siłę". W klasycznym szkoleniu psów, komendy są wydawane zanim pies zrozumie czego się od niego oczekuje. Poprzez karanie niepożądanych zachowań, przewodnik budzi w psie strach i lęk, oraz całkowicie zniechęca go do pracy. Niestety bardzo często klasyczne szkolenie opiera się na tzw. "złamaniu" i zdominowaniu psa przy użyciu przemocy.😔

Przeciwieństwem tradycyjnych metod szkoleniowych jest każde szkolenie pozytywne również klikerowe, trening naśladownictwa oparte na nagrodach, szacunku i wzajemnym porozumieniu przewodnika i psa.

W pozytywnym szkoleniu nie ma złych zachowań! Nagroda nie pojawi się, jeśli oczekiwane przez przewodnika zachowanie nie wystąpi, np. mówimy psu "Siad!" - pies nie reaguje, więc nie zostaje nagrodzony. Kluczowym jest fakt, iż zainteresowanie psa zachowaniem nienagrodzonym szybko znika, a on skupia się na "wymyślaniu" zachowań, które pozwolą mu uzyskać nagrodę.

 Dzięki nagrodom, a prawdę mówiąc dzięki nagrodom możemy osiągnąć wszystko, co sobie zaplanujemy. Szybciej lub wolniej, ale to indywidualna sprawa każdego psa.

W dalszym szkoleniu pozytywnym nagrodami nie będą jedynie smakołyki, ale również zabawki, wspólna zabawa czy pieszczoty. Pozytywne szkolenie psów sprawdza się w eliminowaniu bardzo wielu problemów wychowawczych, szkoleniowych oraz behawioralnych. 

Pozytywne szkolenie również metodą klikerową, opartą na nagradzaniu, stosowane jest także w szkoleniu psów dla osób niepełnosprawnych, psów myśliwskich, policyjnych, psów-sportowców. Metody pozytywne sprawdzają się znakomicie we wszystkich psich sportach takich jak: agility, rally-o, obedience, tropienie (nosework), taniec z psem, flyball, frisbee oraz w dogoterapii. Czyli wszędzie tam, gdzie przewodnik potrzebuje psa wyszkolonego do określonych zadań lub zwyczajnie, gdy chcemy mieć grzecznego i dobrze wychowanego przyjaciela - członka rodziny, który rozumie nas, a my rozumiemy jego i jego potrzeby. Dobrze się z nim komunikujemy, szanujemy wzajemnie...Kochamy...❤😌🐶

 

 SZKOLENIE PSÓW 
Przejdź do: nagradzanie, karanie.

szkolenia psów, przybij piatke Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie tresura psów, przybij piatke