szkolenia psów, przybij piatke szkolenia psów, przybij piatke

Metoda pozytywnych wzmocnień

Metoda pozytywnych wzmocnień polega na nagradzaniu psa za robienie tego, czego w danym momencie od niego wymagamy, na wzmacnianiu zachowań, na których nam zależy. Gdy konsekwencje poprawnego zachowania są przyjemne dla psa, to pies chętnie powtórzy nagrodzone zachowanie. Poprzez pozytywne szkolenie, opierające się na tej prostej zasadzie skojarzeń psa, jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie nim pokierować. Nauka ta jest łatwa i zrozumiała dla psa i jego właściciela.

W czasie szkolenia, zadaniem przewodnika będzie tak aranżować sytuacje, aby pies odnosił sukcesy. Im więcej sukcesów, tym lepsza motywacja do dalszej nauki!

szkolenie psów, tresura psów, czestochowaMusimy przekonać psa, że „opłaca” mu się z nami współpracować, że to my jesteśmy jego największym dobrem i od nas płynie wszystko, to co najlepsze. A przebywanie z nami, zawsze wiąże się z atrakcjami i przyjemnościami, z psiego punktu widzenia.  Pozytywne szkolenie metodą klikerową opiera się głównie na nagrodach, które pies otrzymuje za zachowania, których od niego oczekujemy. Moment, w którym pojawia się oczekiwane przez nas zachowanie zaznaczamy dźwiękiem klikera. Dźwięk klikera jest zawsze taki sam - niezmienny i niezabarwiony emocjonalnie. Działa podobnie jak pochwała "Dobry pies!", "Tak, wspaniale!", albo "Ok!". Głównym celem pozytywnego szkolenia klikerowego jest to, aby pies zrozumiał, że to, co robi w momencie kliknięcia jest dla niego korzystne i prowadzi do nagrody - smakołyka. Pies zawsze powtórzy zachowanie, jeżeli będzie za nie nagrodzony. Kliker pozwala również w precyzyjny sposób porozumiewać się z psem.

Szkoląc psiaka wiemy, że on rozumie nas, a my jego. Każde kliknięcie oznacza nagrodę. Każdy pies będzie chętnie z nami współpracował, ponieważ leży to w jego interesie, i po prostu mu się to opłaca. Od tej pory jesteście Państwo trenerami swojego psa i przejmujecie 100% odpowiedzialności za proces komunikacji z nim. Szacunek i wzajemne zrozumienie człowiek-pies jest jedynym kluczem do powodzenia i sukcesów w pozytywnym szkoleniu naszych najukochańszych, czworonożnych przyjaciół.🙂🐶

 

SZKOLENIE PSÓW

 
Przejdź do: nagradzanie, karanie.

szkolenia psów, przybij piatke Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie tresura psów, przybij piatke